Print Print


  دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
07/1444 هـ ق 21/2/1444 هـ ق 17/9/2022 م

به تاریخ 5 سپتامبر 2022 "مشتاق احمد"  سناتور پاکستانی لایحه اصلاحات  در قانون حمایت از تغییر جنسیت‌ها را به کمیته دایمی حقوق بشر سنا ارائه کرد. در جریان این نشست سناتور مشتاق احمد گفت:" تغییر جنسیت یک اصطلاح آمریکایی بوده و در اسلام جایگاهی ندارد و تقنین در رابطه به تغییر جنسیت خلاف قرآن و سنت بوده و سبب ترویج همجنس‌گرایی می‌شود"، ما می‌خواهیم واقعیت را واضیح و روشن بسازیم تا این مذاکره طوری ختم شود که منتج به رضایت الله سبحانه و تعالی گردد. 
غرب تمدن خود را بر اساس مفهوم آزادی انسان از هدایت الهی بنا کرده که یکی از این آزادی‌ها آزادی شخصی است. از مفهوم آزادی زن به این نتیجه رسیده اند که نقش زن در جامعه نباید به اساس واقعیت بیولوژیکی وی تعیین گردد. در این اواخر غرب به این نتیجه رسیده‌است که جنسیت یا جنسیت زن به اساس واقعیت بیولوژیکی وی تعیین نمی‌گردد. زن می‌تواند خود را بر اساس اختیار و ادراک آزاد خویش منحیث زن معرفی کند، جامعه نمی‌تواند این هویت را بالای وی تحمیل کند، زیرا این امر با مفهوم اساسی آزادی مخالف می‌باشد. همین مفهوم از سوی غرب در مورد مردان نیز ارائه شده است، بنابراین مفهوم آزادی غربی برای فرد این اجازه را می‌دهد تا با اراده آزاد خود تصمیم بگیرد که مرد باشد یا زن یا ترکیبی از مرد و زن یا هیچ کدام یا چیزی دیگری. این مفهومی است که سبب پیدایش مفهوم تغییر جنسیت گردیده است. 
حاکمان مسلمانان که در غلامی به غرب با یکدیگر رقابت می‌کنند قانون حمایت از تغییر جنسیت را بر اساس این مفهوم ویران‌گر وضع کردند و اکنون در حال انجام اصلاحات آن هستند. این قانون تأکید می‌کند که هویت جنسیتی از بدو تولد تعیین نگردیده بلکه تحت تأثیر عوامل روانی و اجتماعی تغییر می‌کند. این قانون تعیین می‌کند که تصور مرد از زن بودن احساسی است که نه تنها باید مورد احترام قرار گیرد بلکه باید از آن حمایت قانونی نیز صورت گیرد. تعریف تغییر جنسیتی در این قانون شامل هر فردی می‌شود که هویت فرد بر اساس واقعیت بیولوژیکی از زمان تولدش برای وی تعیین گردیده است که نسبت به آن دید تفاوت جنسیتی "خود ادراکی" داشته باشد. یعنی هر شخص می‌تواند در هر زمانی مرد یا زن یا ترکیبی از زن و مرد و یا هر هویت دیگری غیر از این‌ها را به شکل قانونی برای خود اختیار کرده و ابراز نماید، بدون آن‌که کدام معاینه پزشکی یا روانی بالای وی صورت گیرد. 
بر اساس قانون حمایت از تغییر جنسیت‌ها زمانی که یک مرد هویت خود را به شکل قانونی به زن تبدیل می‌کند، وی از تمام حقوق زنان مانند دست‌رسی به اتاق زنان، استفاده از دست‌شویی زنان، پذیرش در مکتب زنان و از حق ازدواج با یک مرد برخوردار می‌باشد. به همین ترتیب وقتی زنی خود را به شکل قانونی مرد معرفی می‌کند قوانین میراث مرد در مورد میراث وی تطبیق می‌گردد و می‌تواند با هر زنی ازدواج کند. تطبیق این قانون دلیلی است بر این‌که حکام ما در عرصه غلامی برای غرب از حد گذشته اند و فعالانه تلاش دارند تا مسلمانان را از دین شان دور کنند.
الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَلَأُضِلَّنَّهُمْ وَلَأُمَنِّيَنَّهُمْ وَلَآمُرَنَّهُمْ فَلَيُبَتِّكُنَّ آذَانَ الْأَنْعَامِ وَلَآمُرَنَّهُمْ فَلَيُغَيِّرُنَّ خَلْقَ اللَّهِ وَمَن يَتَّخِذِ الشَّيْطَانَ وَلِيًّا مِّن دُونِ اللَّهِ فَقَدْ خَسِرَ خُسْرَانًا مُّبِينًا﴾
[نساء – 119]

ترجمه: (من قطعاٌ آنهارا گمراه خواهم کرد و با امیدهای پوچ و بیهوده آنها را فریب خواهم داد. و آنها را امر میکنم، پس گوش چهار پایان را می شکافند و خلقت خدا را دگرگون می سازند، و هرکس شیطان را به جای خدا پرستی بگیرد قطعاٌ زیان بزرگی دیده است( 

ترمذی روایت می‌کند:

«لعِنَ رَسُولُ اللَّهِ ﷺ الْمُتَشَبِّهَاتِ بِالرِّجَالِ مِنَ النِّساءِ وَالْمُتَشَبِّهِینَ مِنِّا لَعْنِ الْمُرْجِینَ وَالْمِنَّ الْمُرْجِعُونَ مِنَ الْمِنَّ الْمَرِّینَ لَعْنَهُ مِنَ الْأَسْنَاء»
ترجمه: رسول الله (صلی‌الله علیه و سلم) زنانی را که خود را به مرد مشابه می‌سازند و مردانی را که خود را به زن مشابه می‌سازند لعنت کرده است.

ای مسلمانان پاکستان! قانون حمایت از تغییر جنسیت‌ها حکم کردن به غیر ما أنزل الله است. این طاغوتی‌ است که باید طرد و انکار شود. این قانون ارزش‌های اجتماعی ما را بنای نا مشروع داده و ساختار خانواده ما را از بین می‌برد. این قانون با پیش‌بینی قانون برای ازدواج مرد با مرد و زن با زن ، گناهی را توجیه می‌کند که به موجب آن قوم لوط (علیه‌السلام) مورد عذاب قرار گرفتند. پس از دانستن حقیقت این قانون منفور و نا مشروع، این وظیفه ماست که این قانون را رد کنیم؛ درست مانند این‌که مبارزه برای تطبیق دین وظیفه ماست تا به شکل کامل و همه جانبه تطبیق گردد.
بر خلاف مقررات قانون حمایت از تغییر جنسیت‌ها، در اسلام تنها دو جنسیت قانونی وجود دارد؛ مرد یا زن . جنسیت بر اساس قراین بیولوژیکی تعیین می‌گردد. تغییر جنسیت بر اساس ادراک خودی صرف نظر از قراین بیولوژیکی جایز نمی‌باشد. اگر در جنسیت فرد شک و شبهه‌ای وجود داشته باشد، اگر از لحاظ بیولوژیکی قراین زنانه در وی غالب باشد، زن بودن وی تعیین می‌گردد، و اگر قراین مردانه در وجود وی غالب باشد، مرد بودن وی تعیین می‌گردد. و اگر باز هم در هویت بیولوژیکی یک فرد شک و تردید وجود داشته باشد، متخصصان طبی با معاینه طبی و روانی مشخص خواهند کرد که فرد مذکور مرد است یا زن .
این خلافت بر منهج نبوت است که دین نازل شده از سوی الله سبحانه و تعالی را تطبیق خواهد کرد که بدین وسیله این شرور ایجاد شده توسط تمدن غربی را نیز از بین خواهد برد. و همچنان تمام مردم را از اطاعت و بندگی به غیر از الله خارج ساخته و به بندگی و اطاعت به الله دعوت کرده و راه هدایت را به جهانیان نشان خواهد داد.

الله سبحانه و تعالی در قرآن کریم می‌فرماید:

﴿اتَّبِعُوا مَا أُنْزِلَ إِلَيْكُمْ مِنْ رَبِّكُمْ وَلَا تَتَّبِعُوا مِنْ دُونِهِ أَوْلِيَاءَ قَلِيلاً مَا تَذَكَّرُونَ﴾
[اعراف – 7 ]

ترجمه:  از چیزی که از طرف پروردگارتان بر شما نازل شده، پیروی کنید! و از اولیا و معبودهای دیگر جز او، پیروی نکنید! اما کمتر متذکّر می‌شوید!
دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ولایه-پاکستان


   


   ارسال نظر