Print Print


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۱/۱۴۴۳ چهارشنبه ۰۳ محرم، ۱۴۴۳هـ ۱۱/۰۸/۲۰۲۱م

اعلامیه مطبوعاتی
شهادت «حمید الرحمن شریفی» از دعوتګران حزب‌التحریر را تسلیت می‌گوییم!

حمیدالرحمن شریفی یکی از اعضای حزب التحریر به تاریخ ۱۷ اسد سال جاری در اثر برخورد مرمی هاوان ناشی از جنگ در کندز به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ!

شریفی فارغ‌التحصیل دانشکده‌ی اقتصاد و از دعوت‌گران فعال حزب‌التحریر بود و همواره می‌کوشید تا برای دعوت به تأسیس خلافت بر منهج نبوت مخلصانه فداکاری نماید. الله متعال شهادت‌اش را مورد قبول درگاه خویش قرار داده و جایگاه‌اش را در جمله‌ای شهدای صدر اسلام قرار دهد.
جنگ جاری افغانستان نتیجه‌ای بیست سال اشغال امریکا است که زیر نام جنگ با تروریزم در واقع جنگ با اسلام و مسلمانان آغاز گردید. از این‌رو از ابتدا استراتیژی و نیتِ امریکا در افغانستان برقراری ثبات و آرامش نبود، بلکه به هدف مقابله با ارزش‌های اسلام و سرکوب مسلمانان به این جغرافیا لشکرکشی کرد.
در این شکی نیست که امریکا باوجود میلیاردها دالر هزینه در افغانستان شکست خورده است. افغانستان از بوش گرفته تا اوباما و از ترامپ گرفته تا جوبایدن را سخت رنجانیده است. شعله‌های آتش جنگ در هر کوچه و پس‌کوچه‌های افغانستان به سان سوریه، عراق، یمن و لیبیا بیانگر نیتِ امریکا بوده که استوار بر بی‌ثباتی می‌باشد. آن‌هایی که در بیست سال گذشته به امریکا اعتماد کردند باید نتیجه‌ای همدستی با اشغال‌گران را درک کرده باشند که سرنوشت مردم را به کجا می‌کشاند. نتیجه‌ای اشغال نه تنها این‌که جنگ و ناامنی را از سر مردم کم نکرد، بلکه فساد، فقر، بیکاری، مهاجرت و مهم‌تر از همه ترویج ارزش‌های غربی را در جامعه بیشتر نمود.
در حال حاضر و با بیشتر شدن جنگ و نیز حملات بم افگن‌های B-52 امریکا روزانه ده‌ها و حتا صدها تن از مردم بی‌گناه کشته و یا زخمی می‌شوند. برعلاوه روزانه مردم جوقه جوقه از خانه‌های شان بی‌جا شده آواره می‌شوند.
بناً رهبران سیاسی، متنفذین و علماء این را به ذهن داشته باشند که کشتار و جنایتِ امریکا و غرب نتیجه ۲۰ سال اشغال می‌باشد. ازین‌رو باید علیه امریکا، غرب و مزدوران شان ایستادگی نمایید تا باشد که این نظام فاسد غربی یکجا با جنگ، ظلم و بدبختی از میان ما کوچ کند. پس با دعوت‌گران حزب‌التحریر برای برپایی نظام خلافت بر منهج نبوت دست بکار شوید؛ نظامی که باعث رضایت الله متعال و حفاظت جان، مال، عزت و مقدسات مردم می‌گردد. همانگونه که حمید الرحمن شریفی نیز از کسانی بود که به همین هدف دعوت می‌نمود و نتیجه‌ای فداکاری چنین دعوت‌گران است که امروزه هزاران تن از دعوت‌گران حزب‌التحریر در سرتاسر افغانستان برای احیای زندگی اسلامی فعالیت می‌نمایند.

مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا [احزاب: 23]
در میان مؤمنان مردانی هستند که با خدا راست بوده‌اند در پیمانی که با او بسته‌اند. برخی پیمان خود را بسر برده‌اند (و شربت شهادت سرکشیده‌اند) و برخی نیز در انتظارند (تا کی توفیق رفیق می‌گردد و جان را به جان آفرین تسلیم خواهند کرد). آنان هیچ گونه تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود نداده‌اند (و کمترین انحراف و تزلزلی در کار خود پیدا نکرده‌اند).
دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان


   


   تاریخ: 08/11/2021 

fb
منظوم

اللهم اغفره و الرحمه و اللهم انصرنا باقامه الخلافه علی منهاج النبوه! انا لله و انا الیه راجعون

   ارسال نظر